NORTH AMERICAN HERB & SPICE Rybí olej pro děti z aljašského lososa Sockeye All-Omega (60 ml)

Kód: 290
849 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Lososový olej dohromady obsahuje 37 různých polynenasycených kyselin, včetně omega-5, omega-6 a omega-9. Je to nejlepší přirozený zdroj (hned po slunci samozřejmě) vitamínu D a také vitamínu A.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lososový olej dohromady obsahuje 37 různých polynenasycených kyselin, včetně omega-5, omega-6 a omega-9. Je to nejlepší přirozený zdroj (hned po slunci samozřejmě) vitamínu D a také vitamínu A.

Co činí rybí olej kid-E-Care All Omega bezkonkurenčním rybím tukem pro vaše nejmenší? Obsahuje čistý lososový olej z divokého aljašského lososa Sockeye, který je považován za zdroj s nejlépe metabolicky dostupnými esenciálními polynenasycenými mastnými kyselinami skupin omega-3 (DHA, kyselina dokosahexanová a EPA, kyselina eikosopentenová).

Lososový olej dohromady obsahuje 37 různých polynenasycených kyselin, včetně omega-5, omega-6 a omega-9. Je to nejlepší přirozený zdroj (hned po slunci samozřejmě) vitamínu D a také vitamínu A. Tento olej dále obsahuje olej z černuchy seté, konopný olej, hroznový extrakt a je ochucen pomerančovou šťávou a skořicí.

  • Racionální, celostní a nerafinovaný potravinový rybí olej z divokého lososa Sockeye

  • Nejvyšší kvalita zaručena díky výživové hustotě a nízkému obsahu kontaminantů

  • Testy ukázaly, že obsahuje 37 různých nasycených kyselin - všechny OMEGA-3, plus 5, 6, a 9

  • Prvotřídní zdroj přírodního Vitamínu A a D a neuvěřitelně silného antioxidantu astaxzantinu

  • kid-E-care All Omega Rybí Olej vyvinula Judy Kay Gray, M.S., expertka na výživu a zakladatelka North American Herb & Spice (NAHS).

  • Ve spolupráci s Dr Cassem Ingramem, nutričním lékařem a známým autorem více jak deseti knih na téma přírodní léčba.

LOSOSOVÝ OLEJ

Lososový rybí olej je důležitým doplňkem stravy pro děti, těhotné a kojící ženy, muže, ale i psy a kočky. V dnešní době je těžké najít na trhu rybí olej, který by nebyl buď kontaminovaný těžkými kovy (problém u oleje z tresčích jater) nebo synteticky zpracovaný. Kid-E-care All Omega olej v kapkách obsahuje druh rybího oleje, který je nejen čistý, ale také se metabolicky lépe vstřebává díky přirozeně se vyskytujícím molekulám tuků zvaných triglyceridy (TG). Molekuly triglyceridů se skládají ze tří molekul mastných kyselin (např. 3 molekuly DHA) vázaných molekulou glycerolu a nachází se ve většině potravin. Glycerol stabilizuje molekuly mastných kyselin před oxidací.

Losos Sockeye se výlučně stravuje malými korýši (kryl) a fytoplanktonem, díky kterým obsahuje silný antioxidant a carotenoid astaxzanthin. Astaxzanthin udržuje olej čerstvý bez potřeby použití syntetických nebo geneticky modifikovaných aditiv. Dodává lososovému oleji i jeho typicky tmavě červenou barvu, a jeho schopnost zabíjet volné radikály je stokrát silnější než u vitamínu E. Protože kryl a živý plankton na sebe nenavazují těžké kovy, je jejich obsah v toto druhu lososa nesmírně nízký. Losos Sockeye je certifikován ve své neupravené formě jako bezpečný od NSF International.

Olej z černuchy seté nebo-li egyptského kmínu

Vzácný olej, který podporuje zdravé trávící ústrojí, imunitní systém a srdeční funkci. Dále podporuje celkové zdraví ledvin, hormonálního systému a pokožky díky obsaženému Vitaminu E, sterolům, sterolinům a vitálním kyselinám omega 3, 6, 9. Z mastných kyselin je obsažena kyselina myristová, kyselina palmitová, kyselina linolová a linolenová. Z vitamínů zde najdeme vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovou. Obsahuje také vápník, železo, měď, zinek, hořčík, a fosfor.

Vinná réva - odrůda muscadine

Přírodní zdroj kyseliny ellagové, která je známá svými anti-oxidačními vlastnosti, biologicky aktivního resveratrolu, různých polyfenolů, kalcia, hořčíku, mědi, železa a draslíku. Excelentní přirozený zdroj stopového prvku železa pro obohacení krve a chromu trojmocného v biologicky dostupné formě, který prospívá tělu a je pro jeho zdravé fungování užitečný. Např. zesiluje a podporuje účinky inzulínu, čímž napomáhá vstřebávání cukru buňkami a udržování optimální hladiny cukru v krvi, což je přínosné jak pro diabetiky, tak pro zdravé lidi, protože organismus se rychleji regeneruje.

Konopný olej

(Sača Inči) se získává z oříšků lisovaním za studena. Keřovitá trnitá rostlina pochází z Jižní Ameriky z oblasti Peru. Obsahuje až 90% omega mastných kyselin, 60% procent proteinů, antioxidanty, jód, vitamíny A a E. Vstřebatelnost tohoto oleje dosahuje až 96%. Sacha inchi je zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin, zejména Omega 3 a Omega 6. ( nejvíce obsahuje OMEGA 3 ALA téměř 50%, to je 13 x více než obsahuje losos ), bílkoviny (33%), antioxidanty, jód, vitamíny A a E.
Více zde: https://superpotraviny.webnode.cz/jedle-oleje/sacha-inchi/

Plnospektrální konopný olej, ve kterém se snoubí ty nejlepší a nejúčinnější vlastnosti celé byliny, ne pouze izolované formy. Konopný olej je bohatý zejména na vitamíny A, D a E. Vitamín E je důležitým antioxidantem chránícím buněčné membrány před poškozením volnými radikály. Obsahuje také látku zvanou cannabidiol, která má protizánětlivé a protikřečové účinky. Tento RAW konopný extrakt pochází z rostlin, jejichž semena jsou 'wild-source'. Je také 100% BIO, což z něj činí nejúčinnější konopný komplex s kompletním profilem přírodních terpenů. Terpeny jsou velmi důležitou součástí konopí a jsou zodovědné za specifickou vůni i chuť jednotlivých odrůd.

DÁVKOVÁNÍ

Jedna dávka = Minimální doporučené množství je 2 kapky denně buď rovnou do úst nebo do džusu a dobře protřepat.

Počet dávek v celkovém objemu - 16. Vhodné i pro nejmenší děti.

Omega-3 & omega-6 mastné kyseliny

Mastné kyseliny Omega-3 jsou formou polynenasycených tuků, jedním ze čtyř základních druhů tuku, které zvířata a lidé získávají z potravy. Zbývající tvoří cholesterol, nasycený tuk a mononenasycený tuk. Všechny polynenasycené tuky, včetně Omega-3, jsou stále více považovány za velmi důležité pro zdraví. Dokonce dochází v posledních letech k názoru, že hlavním důvodem rozvoje kardiovaskulárních onemocnění není ani tak konzumace nasycených tuků, ale špatný poměr mezi omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami, a to hned vedle konzumace transmastných kyselin. Omega-6 tuky většinou pochází z obilovin, rostlinných olejů, drůbeže a vajec.

Už v sedmdesátých letech minulého století vědci zjistili, že jen málo grónských Eskymáků trpělo na nemoci srdce, revma nebo záněty kloubů, přestože jedli obrovské množství tuku v podobě ulovených ryb. V naší středoevropské stravě se bohužel mastné ryby neobjevují tak často, jak doporučují odborníci a jejich konzumace je dlouhodobě podprůměrná. Navíc v dnešní době je i tak těžké získat dostatečný přísun omega-3 tuků z pouhé stravy, protože většina tučných ryb je kontaminovaná těžkými kovy.

Náš organismus si bohužel neumí vytvořit zázračné a velice potřebné omega-3 nenasycené mastné kyseliny sám a tak je třeba zvolit vhodnou doplňkovou stravu. PolarPOWER rybí lososový olej má ideální poměr všech polynenasycených tuků a je pro vás ideálním doplňkem stravy.

Vitamín A

Vitamíny A a D jsou řazeny do skupiny vitamínů rozpustných v tucích, takzvaných lipofilních. Nejdůležitějším společným znakem je schopnost těchto vitamínů ukládat se do zásoby s možností pozdějšího čerpání. Organismus je nedokáže vyrábět v dostatečném množství, proto je nutný jejich přísun z potravy.

Nedostatek vitamínu A může vést k noční slepotě (špatné vidění zašera), v horších případech až k úplné slepotě. Další projevy jsou ztráta chuti, porucha obranyschopnosti a zastavení růstu. Objevuje se také suchost a loupání kůže, průjem a ječné zrno. Jelikož vitamín A odpovídá za správnou funkci buněk sliznice, dochází při jeho absenci k vysychání sliznice. Právě proto zde hrozí oslepnutí kvůli poškození suché rohovky. Významný nedostatek se může také projevit poruchami v nervovém systému a poruchou stavby kosti.

Nejvíce vitamínu A naleznete v následujících potravinách: játra, rybí tuk, mrkev, špenát, zelí, kukuřice, zelí, petržel, dýně, paprika, vojtěška, brokolice, broskve, meruňky, meloun, máslo, mléko, vaječný žloutek. Asi 50g mrkve dodá denní doporučenou dávku vitamínu A pro dospělého člověka, kolem 750 mkg. Doporučená denní dávka pro dítě se pohybuje v rozmezí 300-400 mkg, pro těhotné a kojící ženy pak asi 1200 mkg denně. Nelze se předávkovat. Jen těhotné ženy si musí dávat pozor, kvůli možnému poškození plodu při nadměrných dávkách.

Vitamín D

Nedostatek vitamínu D hrozí lidem, kteří se z nějakého důvodu vyhýbají slunci a zároveň nekonzumují stravu s tímto vitamínem - jedná se například o pacienty upoutané na lůžko nebo staré lidi s pohybovými problémy. Tímto problémem trpí také lidé se selháním ledvin, protože ledviny jsou nezbytné pro přeměnu vitamínu v jeho aktivní formu. Vitamín D je jedním z nejdůležitějších vitamínů pro naše kosti. Udržuje totiž správnou hodnotu vápníku a fosforu v krvi. Je potřebný nejen při tvorbě a mineralizaci kosti, ale i při hojení jejich zlomenin. Vitamínem D rozumíme několik chemicky podobných sloučenin, z nichž je pro člověka nejdůležitější sloučenina označovaná D3 neboli cholekalciferol (pro rostliny je nejdůležitější D2 = ergokalciferol).

Nedostatek vitamínu D u dětí

Nedostatek vitamínu D u dětí je nejnebezpečnější, jelikož může závažně poškodit růst kostí, zubů a chrupavek. Způsobuje onemocnění známé jako křivice neboli rachitis, jehož následky jsou křehkost, lámavost a deformace kostí. Název získala v dávné minulosti, kdy se dětem z neznámých příčin křivily končetiny. Prvními příznaky bývá svalová slabost, zpomalený růst, apatie či podrážděnost. Při přehlížení tohoto problému se brzy začnou kosti lehce lámat a deformovat, protože v kostech začne převažovat chrupavčitá hmota.

Nedostatek vitamínu D u dospělých

U dospělých vede nedostatek vitamínu D k onemocnění zvanému osteomalacie. Kosti se stávají křehké a lámavé kvůli nedostatečnému ukládání vápníku do kosti. Nedostatečné ukládání vápníku způsobuje jejich demineralizaci.

Hlavním zdrojem vitamínu D je sluneční záření. V kůži je přítomen jeho prekurzor (7-dehydrocholes­terol), který se díky působení slunečního světla přeměňuje na vitamin D3. Netřeba však slunění přehánět, stačí se slunci vystavit na 5-15 minut.

Vitamín D najdeme ponejvíce v tučných rybách jako jsou sardinky, losos, sleď či tuňák, ale také i v játrech, mléku, vejcích či másle. Doporučená denní dávka je okolo 5 mkg denně. Zvýšený příjem vitamínu se doporučuje v průběhu těhotenství (ale pozor na předávkování, vhodné konzultovat s lékařem!), dále v období dospívání člověka a ve stáří, kdy hrozí riziko osteoporózy.

Astaxzanthin

Přemýšleli jste někdy, proč lososi mají nekonečnou energii při plavání proti proudu? Vědci se domnívají, že to způsobuje právě astaxzanthin. Astaxzanthin je karotenoid, který patří do skupiny fytochemických látek zvaných terpeny. Je jedním z nejsilnějších antioxidantů na světě a je asi 100 krát silnější než vitamín E a 10 krát účinější než beta-karoten. Na rozdíl od některých karotenoidů, astaxzanthin se v lidském těle nepřetváří na vitamín A. Astaxzanthin chrání lipidy a buněčné membrány před volnými radikály, které se do těla uvolňují při zvýšené námaze. Proto může tento doplněk stravy znamenat především pro sportovce lepší vytrvalost, zkrácení doby zotavení, snížit bolest svalů a šlach.

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2013 nebude možné poskytovat tyto informace přímo u produktů. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro spokojené miminko
Hmotnost: 0.2 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 11.9.2023
3leta dcera, to bohuzel uplne odmita. Musim rict, ze i ja s tim mam problem a to zvladnu dost divnych chuti. v oleji plave taky nerozpustena skorice. celkove kombinace tech 3 chuti - skorice, pomeranc a rybi olej je opravdu dost zvlastni. Ale musim rict, ze nevim, jak chutnaji jine omega 3 oleje, bez ochuceni, treba je to jeste horsi. Jen tu chci i jinym maminkam dat vedet, ze ochuceni toho oleje, krery je dost drahy, neni zachrana a ze to deticky nemusi jist. Samozrejme, ucinek po 14 dnech nemohu hodnotit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

North American Herb and Spice je předním světovým producentem vysoce kvalitních přírodních doplňků výživy již od 90. let minulého století. Jejich stěžejním produktem je oreganový olej P73. NAHS je v tomto směru průkopníkem a stojí za používání divokého oreganového oleje jako alternativě k nadužívání antibiotik.

Hlavním pilířem značky North American Herb and Spice je filozofie, že výživa z raw celistvých potravin je klíčem k udržení optimálního zdraví. Tuto značku založila Judy Kay Gray, MS, aby vyvíjela jedinečné produkty z přírodně silných ingrediencí. North American Herb and Spice pro výrobu svých produktů získává to nejlepší ovoce, bylinky a koření na světě, od vzdálených hor Středomoří až po údolí amazonského deštného pralesa. Základem jejich výrobků je ručně sbírané divoké koření. Konečným výsledkem jsou nejčistší a nejsilnější extrakty, vyrobené z nejlepších surovin bez pesticidů, chemikálií a rozpouštědel.

Ve všech NAHS doplňcích stravy je zachycena síla přírody. Dostane se vám jí na maximum: plnospektrální a plnohodnotné potraviny s genetickým otiskem, který poskytuje pouze příroda. Na základě rozsáhlého výzkumu jsou pak tyto složky zkombinovány tak, aby vytvořily synergii a účinnost, kterou potřebujete pro optimální zdraví.

Zakladatelka a majitelka, paní Judy Gray, dosáhla magisterského titulu v oboru vědy a výživy. Je mistryní receptury a silnou zastánkyní tradičních, udržitelných postupů. Společnost North American Herb and Spice založila proto, aby všem poskytla bezprecedentní přístup ke skutečně přírodním prostředkům z divokých rostlin.

Produkty podložené vědeckými výzkumy

Ve společnosti NAHS provedli řadu průkopnických studií o potentních účincích a síle divokého oreganového oleje P73. Tyto studie vedly k obnovení zájmu o antiseptické schopnosti divokého oreganového oleje jako přírodní alternativě k antibiotikům.

Suroviny z té nejčistší přírody

NAHS spolupracuje s obyčejnými lidmi, kteří potřebné ingredience ručně sbírají v odlehlých koutech divoké a nenarušené přírody, ať už z vysokých středomořských hor, peruánské Amazonie, dalekého severu divoké Kanady, odlehlých sibiřských lesů či dalších míst. Díky této spolupráci NAHS získává nejen ty nejčistší a nejpotentnější složky, ale také podporuje přírodní vesnice a komunitní infrastrukturu. Domorodé komunity dary, stavbou škol a otevíráním studní a také zasíláním jejich vysoce účinných přírodních doplňků stravy pro ty, kteří to potřebují.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz