Noční světýlko s pohybovým senzorem

Kód: 5899
559 Kč
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Nabíjecí noční světýlko s pohybovým senzorem, jehož světlo nenarušuje spánek. Hodí se jako orientační osvětlení do ložnic, chodeb či WC. Světlo můžete postavit, připevnit magneticky na zeď nebo zavěsit. 3 režimy - vypnuto, stále zapnuto, zapnuto na pohyb po setmění. Má jemné velmi teplé světlo (amber), které neblokuje produkci melatoninu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tohle světýlko je mimo jiné výborné pro maminky s malými dětmi, výborné na kojení nebo kontrolu miminka při společném spaní. Světýlko můžete položit na zem pod postel a mávnutím ruky si rozsvítíte hezky tlumené světlo. Světýlko je také výborné na cesty a návštěvy, kde neřeší osvětlení bez modré složky. My si ho třeba bereme do hotelů na dovolené.

Režimy svícení:

  • Při zapnutí do režimu zapnuto svítí neustále (do vypnutí nebo vybití)
  • Při zapnutí do režimu auto svítí jen při pohybu po setmění - tedy přes den se vám nebude rozsvěcovat. Při pohybu svítí cca 20 sekund. Pohyb zachycuje do vzdálenosti cca 2,5m
  • Při zapnutí do režimu vypnuto nesvítí vůbec (vhodné na převážení apod)

Parametry:

  • Rozměry: 9 cm x 9cm x 2cm
  • Výkon: 1,2W
  • Světelný tok: 80 lumenů
  • Konektor pro nabíjení: USB-C (kabel přibalen, možnost použít libovolnou nabíječku s USB konektorem o výkonu max 2A)
  • Doba svícení při trvalém zapnutí: cca 8 hodin
  • Doba nabíjení (záleží na výkonu nabíječky): cca 1 - 1,5 hodiny

Světelný profil

Klíčovým rozdílem oproti běžnému světýlku je to, že neobsahuje prakticky žádné množství modrého světla, a díky tomu nenarušuje spánek. Teplota světla je 1400 kelvinů s vrcholem v 620 nm.

Proč a jak jej používat

Modré světlo není vhodné pro spánek, protože skrz gangliové buňky v oku posílá do mozku signály, které blokují produkci hormonu melatoninu. Jeho nedostatek bude znamenat to, že se vám bude hůře usínat. A pokud usnete, tak po nějakou dobu spánek nebude regenerační a je velká pravděpodobnost, že se vám nebude ani dobře vstávat. Detailně to popisujeme a vysvětlujeme v kapitole o modrém světle.

Pokud se před spánkem nebudete vystavovat modrému světlu, budou naopak vaše cirkadiánní hormony fungovat správně a díky vysoké hladině melatoninu večer a vysoké hladině kortizolu ráno se vám bude dobře usínat a dobře spát. Obzvlášť vhodné to je pro děti a dětský spánek.

90 minut před spánkem byste si vy ani vaše děti neměli svítit normální žárovkou a koukat do obrazovek televizí či telefonů.

Je to jednoduché, stačí jen správný zdroj světla!

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravé osvětlení
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz