Vítám vás na mém eshopu! Určitě se přihlaste/zaregistrujte, protože každý váš nákup moc ráda odměním ve formě slevy na další nákup. Více informací o věrnostním programu najdete ve spodní části webu. Veronika

Jsme podvyživená generace?

Dlouhou dobu jsem si myslela, že mohu svému tělu dodat vše co potřebuje díky pestré stravě. Ale postupem času, kdy jsem studovala všemožné výživové směry a diety a hlavně problematiku současného zemědělství a biopotravin, došlo mi, že v dnešní době už ani ta mouka (ani Babiččina volba :)) neni taková, jaká byla před 50ti a více lety pro naše babičky a dědečky.
 
Půda je vyčerpaná
 
Rizika nutričního znehodnocení potravin se kvůli nešetrným metodám produkce stávají velkou hrozbou. Výživová hodnota základních potravin je velmi negativně ovlivněna intenzivním hospodařením a zpracovatelským průmyslem. Půda je vyčerpaná. Aby nám dávala to co si potravinové řetězce a my spotřebitelé diktujeme, je nutné používat více a více agrochemikálií což má za následek dysbalanci mezi jednotlivými prvky v plodinách. Minerály jako je například draslík, jsou v plodinách v přebytku a tak jiným minerálům nezbývá prostor (např- manganu či selenu). Současné zemědělství tak produkuje plodiny stejně podvyživené jako jsme my lidé. Tyto rostliny jsou i často podobně nemocné jako my a vyžadují "antibiotika" a "očkování". Stejně jako u nás lidí je tato "léčba" mnohdy jen symptomatickým přístupem, který zakrývá příznaky. Neřeší příčinu.
 
Sklízíme, co jsme zaseli. A to doslova.
 
Přestože je půda nejdůležitější částí našeho potravinového řetězce, často je nedostatečně nebo až nebezpečně "opečovávána". Naší stravu i krmivo pro hospodářská zvířata pak tvoří potraviny s velmi nízkým nutričním potenciálem.
 
A aby toho nebylo málo, tak ta pestrá a rozmanitá strava, kterou se snažíme mít a jíst, je znehodnocena ještě dlouhými transportními časy a skladováním, dále pak dalším technologickým zpracováním nebo i kuchyňskou úpravou u nás doma.
 
I ve chvíli, kdy se snažíme jíst pestře, kupovat farmářské maso a zeleninu, produkty od malých zemědělců a producentů, i tak je to strava, kde některé živiny přebývají a některých se naopak nedostává.
 
Zajistit si vyváženou stravu je v dnešní uspěchané době celkem oříšek. Vyžaduje to velké úsilí, péči a čas. Jen pár vyvoleným se daří si z běžných potravin tvořít plnohodnotný jídelníček. Jsou to vskutku extrémní podmínky, kterých se nám dostává a proto se vyplatí doplnit si vitaminy a minerály cestou doplňků stravy.
 
Objevila jsem výbornou českou firmu se světovou kvalitou doplňků stravy TRIME. Jejich F20 Complex je multivitamin pečlivě formulovaný pro naše geografické podmínky a deficity v lokální stravě. Složení je opravdu unikátní především co se poměru jednotlivých složek týče. Tato základní suplementace není nic jiného než chytrá kompenzace našeho nešťastného přístupu k rostlinné a živočišné výrobě a následně také k našemu, podvýživou nedobrovolně ohroženému nutričnímu profilu.
 
Já si tuto formuli F20 dopřávám, protože obsahuje i jód, který při mé téměř nefunkční štítné žláze mé tělo potřebuje a zejména teď když kojím. Díky tabletce denně vím, že i když stihnu kvůli zápřahu s dětmi za celý den sníst jen ovesnou kaši k snídani, která po dětech zbyla, tak že aspoň tímto způsobem tělu doplním potřebné denní doporučené dávky vitamínů a minerálů. V žádném případě tím nemůžete nahrazovat pestrou stravu, ale jako záchrana organismu matek je to celkem dobré :)
 

Hlavní benefity a unikátnost doplňku stravy Trime F20 Complex

  • Vyvážená receptura s důrazem na maximální využitelnost a absorpci obsažených vitamínů a minerálů. Neobsahuje látky přidané jen na oko, které by v konečném důsledku neměly význam. Množství a formy jednotlivých složek si nekonkurují, naopak svůj nutriční potenciál podporují.
  • Záměrně není přidán vápník (který může snižovat dostupnost zinku či železa), ani hořčík (ten je lepší užívat samostatně), ani železo (protože není vhodné železo doplňovat bez prokázaného deficitu v těle).
  • Obsahuje kvalitní formy s nejvyšší mírou vstřebatelnosti. 
  • Kapsle je vyrobená z neškodné nesolubilní vlákniny.
  • Jako plnivo kapsle je použitá vláknina z čekanky.
  • Neobsahuje rizikové složky (např. retinol, železo), které v našem organismu mohou vytvářet nebezpečný kumulativní efekt s nežádoucími účinky na naše zdraví. Dá se tedy bez obav užívat dlouhodobě.
  • Základní denní dávka vám pokryje denní doporučenou dávku vitamínu E a chromu. V plné denní dávce si pak zajistíte doporučený denní příjem důležitých prvků jako je jód, selen, vitamínu K2MK7, D3, C a všech základních vitamínů skupiny B, včetně bioaktivních forem vitamínu B12, B6 a B9. 
 
 
Pokud si také uvědomujete, že vaše strava není zdaleka tak pestrá a vyvážená jak by bylo žádoucí a ani se nechcete zatěžovat tím, jaký konkrétní minerál, vitamin či stopový prvek vašemu organismu chybí, tak tento multivitamin od TRIME vám vřele doporučuji.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz