Dětský sirup s jitrocelem Emílek - Proč si čmelák Emílek dává na čas?

Dětský BIO sirup s jitrocelem Emílek není žádná tuctovka. Dlouho nebyl k dostání ( 12 měsíců ), protože prostě nebyly bylinky ( z CHKO Bílé Karpaty) a čekalo se na čerstvou sklizeň (ruční). A teď mi někdo řekněte, že tato skutečnost není naprostá pecka! 

Věc, kterou si maminky na jitrocelovém sirupu chválí nejvíce je složení a to zejména nepřítomnost glukózo - fruktózového sirupu. Já se jednohlasně přídávám! Za mě je v tomto sirupu absolutně snová kombinace bylin a jejich zpracování. 

Víte proč se tak dlouho čekalo na čerstvou sklizeň? Protože manželé Fryzelkovi se svým týmem z KVĚTOMLUVY bylinky sami pěstují, sklízejí i zpracovávají - a to vše na jihu Valašska - nejsevernější části CHKO Bilé Karpaty. Wow! 

Dětský Bio sirup s jitrocelem Emílek je kombinací 6 nejúčinnějších bylinek nejenom proti nachlazení, ale také jako prevence. Pojďte se na ten zázrak se mnou podívat blíž.

  • Bio Jitrocel kopinatý ( plantago lanceolata l.) - je z rodiny tzv. slizových bylin. Sliz je nejlepším ochráncem a hojičem sliznic nejen dýchacího, ale také trávicího ústrojí. Ulevuje od kašle a problémů s dýcháním. Pomůže dokonce i při zánětech v oblasti jícnu, žaludku a střev. Doporučuje 10/10 babiček kořenářek.
  • Bio Dobromysl obecná ( Origanum vulgare ) - pojďte si přečíst ten název ještě jenou a pomalu. DOBRO - MYSL. Už víte na co je tato bylinka kabrňák? Na dobrou mysl, samozřejmě - zklidňuje a vede k větší relaxaci a dobrému spánku. Kromě toho dokáže zprůchodnit průdušky a tím pádem ulevit od kašle a poradí si i s oteklými mandlemi. 
  • Bio Tymián obecný ( Thymus vulgaris ) - pravý životabudič a pročisťovač organizmu. Stimuluje tvorbu bílých krvinek, tudíž podporuje obranyschopnost organizmu. Pomůže od bolestí v krku, infekce v ústech, nachlazení a kašle. 
  • Bio Lípa květ ( Tilia cordata ) - má relaxační vlastnosti, podporuje zdravý spánek a celkově „hodí“ do pohody. Pokud je nemoc provázena horečkou, lípa dokáže urychlit průběh nemoci, jelikož podporuje vypocení.
  • Bio Heřmánek ( Matricaria chamomilla ) - nebojím se říct, že ho můžete použít na jakékoliv, nejen, zdravotní neduhy. Fyzicky i psychicky uklidňuje. Posiluje imunitní systém a pomáhá na kašel, rýmu a nachlazení. Mimo to si poradí i se žaludečními potížemi.
  • Bio Mateřidouška ( Thymus serpyllum ) - chrání buňky před oxidativním stresem, napomáhá normální funkci trávícícho traktu, pročišťuje a udržuje normální funkci dýchacího systému. 

Jak jsem zmínila na začátku - dětský BIO sirup s jitrocelem Emílek můžete dětem podávat i jako prevenci a dokonce jej i přimíchat do vylouhovaného čaje. Ale z recenzí vím, že kdyby ty naše štístka mohly, tak jej celý vypijí najednou :)

 597F7A26-15FC-4CC0-B15A-F2C0A7C3DEE7

Tento lahodný bylinný pomocník, který pomáhá s nachlazením a ulevuje od kašle, ale není jedinou specialitou, kterou jsem pro vás vybrala. 

Pokud fandíte tymiánu, omrkněte tymiánovou tinkturu od Botanicals 4 Life. Zkoušela jsem ji minulý rok v zatěžkávacím rýmičkovém období a na kašel mé dcerky nádherně zafungoval. 

Mycomedica Pandí sirup se stane vaším favoritem, pokud fandíte čínské medicíně.

Při nemoci je dobré vpravit bylinky dovnitř, ale i ven. Hrudníčky, zádíčka, plosky nohou a nárty potřebují pravidelně promazávat, aby došlo k úlevě. Pokud ještě neznáte osvědčené bojovníky za klidné noci bez kašle -  aromaterapeutický prsní balzám Klidný dech od Anely a eukalyptový balzám Davídek od Nobilis Tilia, tak je nejvyšší čas to změnit. 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz