Kdo jsem a proč vznikl MIMIBOX?

Vítám Vás na mém e-shopu, jmenuji se Veronika a pro své miminko chci to nejlepší

stejně jako každá maminka.

 

Trvalo mi spoustu hodin studia, hledání a stálo mě hodně peněz, než jsem našla kosmetiku pro svoje miminko, která by byla na čiště přírodní bázi a fungovala. Asi stejně jako vy jsem řešila opruzeniny, novorozenecké akné, potničky, seboreu, ekzém, bolavé bříško, bolestivé prořezávání zoubků no prostě vše co k miminkům patří se nevyhnulo ani nám a já hledala a hledala co by tak mohlo pomoct. A zároveň jsem už věděla o nástráhách složení kosmetiky a tak jsem hledala a hledala a dost mi vadilo, že musím vše shánět pokaždé někde jinde. A tak mi cvrnknul do nosu nápad s vlastním e-shopem. 

Původní plán byl prodávat jen ty must-have produkty, které novopečená maminka potřebuje a vlastně ani neví, že existují. Abych ji zjednodušila hledání a dala jistotu, že tohle jsou ty nejšetrnější a nejlépe fungující produkty, které pro miminko využije. Proto jsem vytvořila 4 základní balíčky - boxy - mimiboxy, které obsahují to nejnutnější pro různé fáze - od těhotenství, přes porod po batolecí věk dítěte. Nakonec se ale původní myšlenka e-shopu rozrostla tak, že u mě dnes už můžete nakoupit kosmetiku jak pro miminka tak pro maminky, skvělé doplňky stravy a eko drogerii. 

A kdo jsem? Už dvojnásobná maminka dvou dcer! Ano, klidně si to dám do svého popisu, protože odnosit a porodit dítě je sakra těžké! Takže si to sem ráda napíšu :) Právě mé děti mi pomohly k nápadu založit eshop, který by usnadňoval maminkám výběr produktů pro své drobečky a mohly se spolehnout na to, že zde najdou kvalitní nezávadnou kosmetiku, nejlepší vitaminy a doplňky stravy, které se dají pro český trh sehnat a také tu nejčistší ekodrogerii, která nezpůsobí alergii ani rybě :) 

K přírodní kosmetice jsem tíhla odjakživa. Ještě jako malá, myslím že mi bylo 12, mě maminka přivedla do prodejny Nobilis Tilia, aby nám poradili co použít na ten jeden pupínek, co se mi na čele udělal :) Nobilis Tilia totiž sídlí kousek od místa, kde jsem strávila půl života. Díky tomu jsem i přišla na chuť aromaterapii a celkově bylinkám a jejich použití v životě.  Když jsem chodila na gympl, můj nejoblíbenější předmět byla chemie. Na VŠCHT jsem se dostala ale nakonec mě okolnosti přemluvily k tomu abych nastoupila na VŠE v Praze. Vystudovala jsem tedy ekonomii, ale už od začátku vysoké školy jsem pracovala v jedné "garážovce" kde jsem přičichla k tvorbě webů a online marketingu. Online marketing se se mnou táhnul až do porodu. No a na mateřské jsem krásně spojila vše co mě baví - tvorba webů, marketing a CHEMIE

Velmi oči otevírající pro mě bylo období, kdy jsem začala chodit na VŠ (rok 2008) a mému tatínkovi diagnostikovali rakovinu. Pustila jsem se ihned do studia všemožných knih o alternativních metodách léčby, stravě, doplňcích stravy, strašně moc jsem ho chtěla zachránit a nechtěla jsem jen tak sedět se založenýma rukama a čekat na verdikty doktorů. Intenzivně jsem se tomu věnovala rok a opravdu mi to dalo hodně, protože teď už umím rozpoznat kdo je šarlatán, kdo manipuluje, umím poznat dezinformační weby a celkově hledat informace a ověřovat si zdroje. V této době jsem zjistila kolik nástrah na nás v běžném životě číhá a kosmetika byla jedna z nich. Od té doby jsem se o složení kosmetiky zajímala a začala řešit, čím se doma obklopujeme.

Když jsem se seznámila s mým manželem, utahoval si ze mě, že dochází "prací prášek" a ať otevřu svojí "chemickou laboratoř" a nějaký zase vyrobím. O míchání vlastních krémů ani nemluvím. Vůni jablečného octu v mých vlasech ale nepřekousl, takže hledat přírodní kondicionér byla celkem výzva! Mému muži jsem pomohla od celoživotních lupů (způsobených světoznámým šamponem proti lupům ;) takže mi hodně mého snažení ohledně nahrazování běžné kosmetiky a drogerie toleroval a nakonec můj nápad s e-shopem velmi podpořil a i nadále nejen psychicky podporuje.

To, že mě baví, dívat se na zoubek složení kosmetických produktů, to už víte. Asi vám nemusím vysvětlovat, že všechno co má na sobě napsáno PŘÍRODNÍ nebo EKO nebo BABY nebo NATURE nebo PRO CITLIVOU POKOŽKU nebo SENSITIVE nebo HYPOALERGENNÍ je pravdivé jen z části. Jen z pár procent. PŘÍRODNÍ je to třeba kvůli tomu, že na konci seznamu ingrediencí je výtažek z aloe vera (na posledním místě), BABY s obrázkem roztomilého miminka je označení pro produkty, které obsahují heřmánek, což je (oprávněně) velmi oblíbená složka dětských produktů.Ale co další složky? HYPOALERGENNÍ jsou produkty, které neobsahují dráždivé ingredience (oproti normálním produktům?) ale, že obsahují například paraffinum liquidum (minerální olej, vazelína, parafín) jako hlavní nosič krému, to už je v pořádku? Není. A toto já za vás kontroluji. Složku po složce. U každého produktu. 

Je strašně těžké vyznat se v nástrahách moderního světa, který je rychlý s tlakem na výkon a cenu. Bohužel tomu odpovídá i veškerá masová produkce od jídla přes kosmetiku, po oblečení. A vše co je běžně dostupné, má skoro vždy nějaký háček. Ale naštěstí si toho už i spoustu firem všímá a snaží se to napravit a tak vznikají pomaloučku polehoučku produkty, vypěstované/vyrobené/ušité "férově" z "opravdových" surovin. Síla reklamy je stále obrovská a lidí, jako jste vy, kteří si toto uvědomují a chtějí se chovat jinak ke svému tělu a k přírodě (protože čím "krmíme" své tělo to se nám vrátí z přírody jako bumerang, ať už v podobě "kontaminované" ryby na talíři nebo přírodních katastrof v podobě nejen oceánů plných odpadků) je stále velmi málo. Ale každý jeden z nás se počítá! 

#nenimijednocimsemazu a jsem ráda, že to není jedno ani vám! Přes kůži do těla dostáváme pečující látky z kosmetiky ale zároveň i spoustu dalších, o které naše tělo zas tolik nestojí. A nikdo neví, co se stane za pár let. Zda nám to nerozhodí endokrinní systém, spustí ekzém či alergii nebo rozčílí rakovinotvorné buňky, které v těle čekají na signál k útoku. Koktejlový efekt (nikdo nezkoumá jak spolu reaguje tisíce látek dohromady, které se nám v těle hromadí) a kumulativní efekt (v kosmetice jsou složky, které jsou pro použití povolené například v koncetraci do 0,5 %, ale nikdo neřeší, že si produktů se stejnou složkou na sebe dáme v průběhu jednoho ošetření pleti více) je průšvih a je potřeba s tím počítat a proto složení kosmetiky nenechávat jen na laborantech ve farmaceutických a drogeristických korporátech. 

Kosmetiky bez dráždivých konzervantů, přísad a parfémů, které by mohly způsobit alergickou reakci na citlivé kůži miminka je jak šafránu a proto pokud teď hledáte ty nejlepší přípravky pro péči o vašeho drobečka ale i pro sebe, ráda bych vám to usnadnila a nabídla produkty, o kterých jsem přesvědčená, že by neměly chybět v základní výbavě každé nejen novopečené maminky.

Jsem ráda, že jste narazila na mé stránky a budu se těšit na vaši objednávku! 

 prispevky II (2)

 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz